RBSOZ-GS-24-G
At a Glance
Product Dimensions 34"h x 23.88"w x 25.5"d
Luxury isn’t meant to be desired - it’s meant to be attainable. The ZLINE Autograph Edition 24 in. Touchstone 151 Can Beverage Fridge With Stainless Steel Glass Door And Polished Gold Handle (RBSOZ-GS-24-G) features an outdoor-compatible cooling system and an integrated stainless steel glass door, giving you ultimate flexibility to host parties of any size.Read More
Price Starting At
View Delivery & Pickup OptionsAdd ZIP Code
Get to know this product.
Product Overview
Product Overview
Autograph Edition Series
Spacious Storage
Outdoor Compatible
Single Temperature Zone
Adjust from 34°F to 65°F thanks to a fan-assisted sealed cooling system with automatic defrosting.
Adjustable Shelves
Illuminated Interior
Seamless Integration
Triple-Pane Glass Door
LED Display
Super Cool Mode
Star-K Compliant
Reversible Door
Useful Documents
Specifications
General Specs
ColorStainless Steel
Color/Finish NameStainless Steel
Handle ColorPolished Gold
Total Capacity (cu. ft.)5.2
Bottle Capacity8
Installation TypeBuilt-In or Freestanding
Depth TypeCounter Depth
Door Panel TypeGlass
Door Swing OptionReversible Hinge
Number of Shelves4
Under The Counter CapableYes
Custom Panel ReadyNo
Outdoor ApprovedYes
Light(s)White LED
Appliance Fit Width (in.)24
Depth (in.)25.5
Width (in.)23.88
Height (in.)34
Overall Height (in.)35
Product Weight (lbs.)154
Manufacturer Warranty2 Year Parts & Service / 5 Year Parts Sealed System
ENERGY STAR CertifiedNo
ADA CompliantNo
CollectionTouchstone
Voltage120
Frequency60
Amp15
Additional Dimensions
Cutout Dimensions24 in. W x 24 in. D x 34.125 - 35.125 in. H
Depth23.25 - 25.5 in. D